Türkiye

Gaziler Günü Kutlu Olsun: 19 Eylül Gaziler Gününde Gazilerimizin Yanında Olmak İçin 11 Neden

Gaziler Günü

Gaziler Günü yaklaşıyor. Malum, tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamış Türk milleti işgal ve esarete alışık olmayan asil ve büyük bir millettir. Türk milleti, bağımsızlık uğruna tarihinde bu uğurda çok savaşa girmiş ve sayısız insanını şehit ve gazi vermiştir. Tanım olarak Gazi, harbe katılıp da, harpten sağ olarak dönen savaşmış kahramanlardır.

1- Gaziler milletin geçmişinin yaşayan örnekleridir. Milletin millet olmasını sağlayan yegane varlıklardır.

Gaziler Günü

2- Gazilik unvanı devlet tarafından verilse de, aslında milletin kalbinin bir parçası da onlara aittir. Yalnızlık onlara göre değil.

Gaziler Günü

3- Türk tarihinde İslam öncesi ve sonrası şehitlik ve gazilik onuru vardır. Kutsal dinimizde de onlara özel yerler vardır.

Gaziler Günü

4- Her Türk gibi onlar da bu onurlara kavuşmak için vatanı, milleti, bayrağı, milli marşı, soydaşları ve kutsal değerleri için savaşmıştır.

 Gaziler Günü

5- Çünkü milli karakterimizde olan bu duyguların, Türk ulusu ve her bireyi için vazgeçilmez bir anlamı ve önemi vardır. Türk milletinin büyüklüğü temelinden gelmektedir.

Gaziler Günü

6- Türk Milleti bunun en güzel örneğini Atatürk’ün önderliğinde verilen “Kurtuluş Savaşı”nda yaşamıştır. “Ya istiklal, ya ölüm!” demiştir.

Gaziler Günü

7- 15 Temmuz gecesi ise dönemimizin Başkomutanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ile bir kez daha bu millet gazi oldu ve o duygunun ne demek olduğunu daha iyi biliyor.

Gaziler Günü

8- 15 Temmuz gecesi bize başka bir şey daha gösterdi. Bu milletin tekrar esareti kabul etmeyeceği gerçeği. Türk milleti temelinden beridir hür yaşamıştır, hür yaşamaya da devam edecektir.

Gaziler Günü

9-  Çünkü bu kahramanlık günlerini şehit ve gazilerimize borçluyuz. Gazi, sadece savaşta bulunan kişilerden ibaret değil artık. 15 Temmuz gecesi bir millet gazi ve şehit olmaya gönüllü olmuştur.

Gaziler Günü

10- Çünkü, Türk ulusunu oluşturanlar “şehitler nurlanmış” ve “gaziler onurlanmış” şahıslar demektir. Vatan uğruna atılan her adım gazilik ve şehitlik uğruna atılan adımlardır.

Gaziler Günü

11- “Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.” sözüdür gazilik ve şehitlik rütbesinin temeli. Gazilerimiz ülkemizin sönmeyen ışıklarıdır.

Gaziler Günü

Tüm Gazilerimizi saygıyla anıyoruz. Türk milleti sizlere çok şey borçlu. Asla yalnız kalmadınız, asla yalnız kalmayacaksınız. Bu millet hak edene hakkını verenlerdendir. 

Bu ülke ne PKK’ya, ne FETÖ’ya, ne de başka bir karanlık güçlere asla teslim olmayacaktır. Zira, millet daha dünden gazi ve şehit olmaya hazırdır.

Etiketler

Hira Reyhan Aykutlu

Hira Reyhan; 19 yaşında Ak Parti Gençlik Kolları Üyesi. İnandığı şeylerin peşinden koşmayı seviyor.

Millet, devlet ve hizmet aşkını bütünleştirip, kız kardeşi ve birkaç arkadaşı ile birlikte akirade.com'u kurdu. En büyük hedefi, gönül verdiği partisinin ve liderlerinin icraatlarını daha geniş kitlelere, daha anlaşılır bir şekilde yansıtmak.

Yorum ekleyin

Yorum yazmak için tıklayınız