Recep Tayyip Erdoğan Türkiye

Kıskananlar Çatlasın! Recep Tayyip Erdoğan ve Vladimir Putin Görüşmesinden Öne Çıkan 8 Konu

Ülkemize nifak tohumları sokmak isteyen karanlık güçlere inat büyümeye devam ediyoruz. Son 2 ayda üçüncü kez bir araya gelen Recep Tayyip Erdoğan ve Vladimir Putin görüşmesinden öne çıkan maddeleri bir araya getirelim istedik.

1- Tarihi Türk Akımı Doğalgaz Boru Hattı Projesi’nin hayata geçirilmesi için imzalar atıldı. Böylece Rusya’nın doğalgazı ülkemiz üzerinden Avrupa’ya taşınacak.

Türk Akımı Doğalgaz Boru Hattı Projesi

2- Erdoğan ve Putin düzenledikleri ortak basın toplantısında tüm alanlarda işbirliğinin geliştirilmesi konusunda mutabık olduklarını açıkladı.

Recep Tayyip Erdoğan

3- Rusya ile ikili ilişkiler eskisinden daha da iyi duruma getirildi. Daha iyisi olması için bir dizi kararlar alındı.

Rusya ile ikili ilişkiler

4- Putin, halen devam eden kısıtlamaların ortadan kaldırıldığını Rusya’ya ithalatını tekrar açtıklarını ve Türkiye ile doğalgaz indiriminde anlaşma sağladıklarını açıkladı.

doğalgaz indirimi

5- Suriye krizi etraflıca ele alındı. Artık masum insanların ölmesine müsade edilmeyecek. Fırat Kalkanı Operasyonuna ne gibi katkılar alabileceğimiz Putin’e soruldu.

Fırat Kalkanı Operasyonu

6- Halep’e insanı yardımların önü açıldı. Kış yaklaşırken oradaki insanların zorlu hayat şartlarına katkıda bulunulacak.

Halep'e insanı yardım

7- Akkuyu Nükleer Santrali’nin 2022 yılına tamamlanması kararlaştırıldı.

Akkuyu Nükleer Santrali

8- 23. Dünya Enerji Kongresine darbe girişiminde devletimizi destekleyen ülkeler davet edildi ve büyük katılım sağlandı. Kongrenin önemli konuları Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’di.

23. Dünya Enerji Kongresi

Başımızda böyle bir lider oldukça bizim ülke olarak sırtımız yere gelmez Allah’ın izniyle. Allah sana uzun ömürler versin.