Recep Tayyip Erdoğan

Neden Erdoğan ? Sorusuna Cevap Veren 10 Kanıt

1) “One Minute” Dediği İçin Tayyip Erdoğan

Tayyip Erdoğan diyoruz. Çünkü 2009 yılında ki Darvos Zirvesinde kendisine konuşma için yeterli süre verilmediğinde durumu kabullenip, zirvede yalnızca görünüp gelmedi. Düşüncelerini ifade etmekten hiçbir zaman çekinmeyen Tayyip Erdoğan Darvos Zirvesinde kendine süre verilmeyince moderatöre “one minute” dedi ve yaptığı bu çıkışla tarihe geçti.

2) “Aleviden Sünniden Önce Türkiye Vardır” Dediği İçin Tayyip Erdoğan

Tayyip Erdoğan diyoruz. Çünkü Aleviden sünniden önce Türkiyeli vardır diyerek ülkede ayrışmaya son vermiştir. Tayyip Erdoğan’ın hoşgörüsü halka da yansımış ve mezhep ayrılıklarına karşı çıkabilecek her türlü sorunun önüne geçmiştir.

3) “Artık Devlet ve Millet Aynı İstikamete Bakıyor “ Dediği İçin Tayyip Erdoğan

Tayyip Erdoğan diyoruz çünkü Tayyip Erdoğan hükümetinden önce ülkede uzun süre koalisyonlar etkiliydi. Bu da hem halk içinde kutuplaşmanın hem de devlet içinde kutuplaşmanın olmasına sebep oluyordu. Tayyip Erdoğan dönemiyle birlikte halkın yarısından fazlası tek bir tarafta birleşmiş e devletin de milletin de amacı bir olmuştur.

4) “Şimdi Söz de Karar da Milletin Uhdesine Geçti” Dediği İçin Tayyip Erdoğan

Tayyip Erdoğan diyoruz çünkü şimdi söz de karar da milletin uhdesine geçti diyerek, cumhurbaşkanlığı seçiminde halka güvenmiştir. Daha önceden milletvekili seçme hakkına sahip olan halka tam bir demokratikleşme göstergesi olarak cumhurbaşkanlığı seçme hakkı da verilmiştir.

5) “Kadına şiddet uygulamak, Allah’ın emanetine ihanet etmektir” dediği için Tayyip Erdoğan

Tayyip Erdoğan diyoruz çünkü kadına şiddet uygulamak, Allah’ın emanetine ihanet etmektir demiştir. Tayyip Erdoğan bu sözü ile kadının toplumdaki değerine farkındalık artmış ve kadına şiddete karşı cezalar artırılmıştır.

6) “Millet iradesinin karşısında durulamaz” dediği için Tayyip Erdoğan

Tayyip Erdoğan diyoruz çünkü “Millet iradesinin karşısında durulamaz” demiştir. Bu sözüyle millet iradesine ne kadar önem verdiğini açık etmiş ve milletine olan güvenini bir kez daha yansıtmıştır. Tarihte hiçbir başkomutan milletine bu kadar çok güvenmemiş ve cumhurbaşkanlığı seçimini milletin iradesine bırakmamıştır. Tayyip Erdoğan döneminde ise devlet başkanının, başkomutanın millet iradesiyle seçilmesi yürürlüğe girmiştir.

7) “Biz lafın değil eylemin tarafındayız” dediği için Tayyip Erdoğan

Tayyip Erdoğan diyoruz çünkü “ Biz lafın değil eylemin tarafındayız” demiştir. Tayyip Erdoğan hükümetinden önce birçok hükümet seçim öncesinde yol, köprü vaatlerinde bulunmuş ancak seçim zamanında dağıttığı yumurta ve bulgurdan öte bir gelişme yapamamıştır. Tayyip Erdoğan hükümeti ise “yapacağım” dememiş, yapmıştır. Double yollar, üçüncü köprü, Marmaray, Avrasya ve daha birçok büyük projeye imzasını atmıştır.

8) “Kimsesizlerin kimsesi olmak bizim için şereftir” dediği için Tayyip Erdoğan

Tayyip Erdoğan diyoruz çünkü “Kimsesizlerin kimsesi olmak bizim için şereftir” demiştir. Tayyip Erdoğan halktan biridir. Halkın adamıdır ve halkının her kesimine her zaman değer vermiş, onurlandırmıştır. Yapılan sosyal yardımlar, sosyal danışma projeleri ile kimsesizlerin kimsesi olarak onların da yüzlerini güldürmüştür.

9) “Muhacirlere evimizi açar, onlarla ekmeğimizi bölüşürüz” dediği için Tayyip Erdoğan

Tayyip Erdoğan diyoruz çünkü “ Muhacirlere evimizi açar, onlarla ekmeğimizi bölüşürüz” demiştir. Birçok büyük devlet Suriye’deki savaştan çoluk çocuk kaçan mültecilere evini açmazken Tayyip Erdoğan uyandırdığı sosyal bilinçle bütün halkı bilinçlendirmiş ve harika bir yardımlaşma, dayanışma örneğini göstermiştir.

10) “Biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkâr olmaya geldik” dediği için Tayyip Erdoğan

Tayyip Erdoğan diyoruz çünkü “ Biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkâr olmaya geldik” demiştir. Birçok hükümet gibi efendi olup, halkı ezmemiş aksine yüceltmiştir. Türkiye tarihinin hiçbir döneminde halkının dertleriyle bu kadar ilgilenen, halkın arasına girmekten bu kadar çekinmeyen tek cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olmuştur.