Ak Parti Recep Tayyip Erdoğan

İstanbul’un Dünyanın Önemli Şehirlerinden Birisi Olmasında Recep Tayyip Erdoğan’ın 8 Faktörü

Recep Tayyip Erdoğan

Bırak millet laf konuşsun Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. Biz lafa değil icraata bakarız. O da zaten sende fazlasıyla var. Onlar konuşur sen yaparsın. Biz seni önce yaradandan, daha sonra da haklı davandan ötürü seviyoruz.

1- Ulaşımın ileri derecede geliştirilmesi.

14 yılda İstanbul’ da verilen hizmetlerin en dikkat çekeni ulaşımın geliştirilmesi olmuştur. Bir yerden bir yere artık ulaşım son derece kolaydır, yollar da ulaşım için elverişli hale getirilmiştir. Özellikle İstanbulluların en önemli sorunlarından birisi olan trafik problemi de inşaatı halen sürmekte olan Mahmutbey Çağlayan Metro hattıyla da 2 sene sonra hafifletilmeye çalışılmakta, hizmete devam esas tutulmaktadır.

2- Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün açılması.

Dev ve görkemli mimari ile, ülkedeki köprü sayılarının artırılması, ulaşımın refahı ve İstanbul’da kültürel zenginliğin sağlanması.

3- İstanbul’un 2010 kültür başkenti olması.

Yapılan icraatlar, atılan nitelikli adımlar ve devlet ilişkilerinin geliştirilmeye çalışılması sonucu İstanbul’a dünya kültür başkenti olması.

4- İstanbul’un Olimpiyat Merkezi yapabilme çalışmaları.

İstanbul’da olimpiyatlar henüz düzenlenmemiş olsa da yapılan çalışmalar, sunumlar ve dünyaya verilen imaj sayesinde İstanbul’un bütün dünyada tanınıyor olması ve olimpiyat adayı olması.

5- Peyzaj çalışmalarıyla parklara, bahçelere son derece nitelikli eserler verilmesi.

Şehrin en güzel sahillerinin temizlenmesi, bulunan park ve bahçelerin kültürümüzün sembolü olan lale ile döşenmesi ve böylece bir şehrin dokusunun oluşturulması.

6- Barajların ve atık su kanallarının temizlenmesi.

Bir zamanlar Kağıthane ilçesinde yer alan Osmanlı’nın Lale Devri’ni yanıştan Kağıthane deresinin temizletilmesi ve üzerinde sandalla gezi yapmaya imkan tanınır hale getirilmesi.

7- Osmanlı arşivlerinin yeniden düzenlenmesi.

Bir milletin en önemli unsuru tarihidir diyerek, 600 yıllık Osmanlı arşivlerinin tek bir çatı altında toplanması, Avrupa Medeniyetleri’ ndeki tarihi belgelere ışık tutacak büyüklükte bir merkezin oluşturulması.

8- Haliç’in temizlenme projesi.

Büyükşehir Başkanlığı yaptığı dönemlerden beri devam eden Haliç’in temizlenme projesine durmaksınız devam ediliyor.