Ak Parti

Neden Ak Parti Diye Soranlara Verilecek 10 Yanıt

Neden Ak Parti Diye Soranlara Verilecek 10 Yanıt
Neden Ak Parti Diye Soranlara Verilecek 10 Yanıt

1 – Çünkü Ak Parti Yaşlıların Yanında

Ak Parti döneminde 65 yaş üstü yaşlılar için birçok kolaylık getirilmiştir. 65 yaş üstü yaşlılara toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmaları sağlanmış ve bu sayede yaşlılar yol parası sıkıntısından kurtulmuşlardır. Bunun yanı sıra 65 yaş üstü yaşlılara hastanelerde öncelik tanınması ve öncelikli olarak adlandırılması sayesinde hastanelerde hastalar uzun süre beklemeyerek, harap olmamaktadır.

2 – Çünkü Kredi Borçlularına Yardım Etti

Ak Parti güçlünün yanı sıra her zaman güçsüzün de yanında bulunmuştur. Birçok kişinin kredi borcunu affetmiştir. Kredi borcunu affetmesi bir yana dursun kredi borcundan hapse girmeyi kaldırmıştır. Ak Parti dönemi öncesinde kredi borcunu ödeyemeyen birçok kişi hapse giriyordu. Ancak Ak Parti ile birlikte kredi borçlularından borcun haciz yoluyla tahsili sağlanmış ve borçluların hapsi istemine son verilmiştir. Eğer ki borçlu borcu ile ilgili avukata taahhüt vermezse hapis cezasıyla karşılaşmayacaktır.

3 – Yurtdışına Çıkmayı Serbestleştirdi

2010 öncesinde vergi borcu olan kişiler ve kredi borçlularının yurtdışına çıkma serbestliği yoktu. Ancak 2010 senesinde Ak Partinin yaptığı yenilikle vergi borcu ve kredi borcu olan kişilerin yurtdışına çıkması serbestleştirildi. Bu sayede borçlularda yurtdışına çıkmaktan mahrum kalmamaktadır.

4 – Çocuk Bakımını Kolaylaştırdı

Ak Parti çocuk bakımı için birçok yeni icraatta bulundu. Bu icraatların en başında anneye verilen doğum parası yer almaktadır. Doğum parasının yanı sıra durumu iyi olmayan ailelere eğitim parası da verilmektedir. Ayrıca çalışan annelere süt izninin ve bakıcı parasının verilmesi de Ak Partinin yaptığı çocuk bakımını kolaylaştıran icraatlardandır.

5 – Eğitime Destek Verildi

Ak Parti döneminde eğitim alanında çalışmalar geliştirildi. Ak Parti dönemi öncesinde ilköğretim, ortaöğretim ve lise kitapları parayla satın almakta ve özellikle maddi imkânsızlıkları olan kişiler kitap alımında çok zorlanmakta ve kitabı geç aldığından öğrenci derslerinden oldukça geri kalmaktaydı. Ancak Ak Partinin eğitime destek vermeye başlamasıyla ilköğretim, ortaöğretim ve lise kitapları ücretsiz hale getirilmiştir. Bu sayede maddi imkânsızlıkları olan aileler kitap alma sorunu yaşamamıştır.

6 – Emeklilerin Yanında

Ak Parti diyoruz çünkü Ak Parti her daim emeklilerin yanında. Ak Parti ile emeklilerin promosyonları artırılmış ve emekli maaşlarına zam yapılmıştır. Ayrıca emeklilerin maaşına haciz konulamaması ise emeklilere tanınan başka bir özel haktır.

7 – Sağlık Alanında Gelişmeler Yapıldı

Ak Partinin sağlık alanındaki icraatlara da çok fazla önem vermiştir. Sağlık alanında e randevu sistemi, öncelik hakkı gibi sağlık alanında birçok gelişmeye imza atmıştır. Ancak en önemli sağlık icraatlarından bir tanesi şüphesiz ki acil servislerin ücretsiz hale getirilmesi olmuştur. Ak Parti öncesinde kalp krizi geçiren bir hastaya en yakın hastane özel hastane olursa bu hastanın acil servis için ödeme yapması gerekiyordu. Ödemenin bulunmaması halinde tedavi yapılmamaktaydı. Ancak Ak Partinin acil servisleri ücretsiz hale getirmesiyle özel hastane olsun, devlet hastanesi olsun acil servislerden ödeme alınmamaya başlandı. Bu sayede acil durumlarda hastaların özel hastane sorusu yaşaması son bulmuştur.

8 – Başörtü Yasağı Kaldırıldı

Ak Pati diyoruz çünkü başörtü yasağı kaldırıldı. Ak Parti döneminden önce dinin bir şartı olan başörtü birçok kesim tarafından ötekileştiriliyordu. Bunun en büyük sebebi ise kurum ve kuruluşlara başörtü ile girme yasağıydı. Ancak Ak Parti kurum ve kuruluşlara başörtü ile girme yasağını kaldırarak büyük bir adım atmıştır. Başörtü ile üniversiteye dahi girilemezken günümüzde başörtülü milletvekili dahi bulunmaktadır.

9 – Kendi Kendine Yeten Bir Ülke Haline Geldik

Ak Parti diyoruz çünkü Ak Parti sayesinde birçok bilimsel ve teknolojik gelişme yapıldı. Yapılan bu gelişmeler sayesinde kendi kendine yeten bir ülke haline geldik. Eskiden ordumuzun silahından, tankına kadar her şeyi yurt dışından alırken, Ak Parti sayesinde kendi silahımızı ve kendi tankımızı üreten bir ülke konumuna geldik. Kendi insansız hava aracımızı dahi üretebildiğimiz için Ak Partiye bir oy borçluyuz.

10 – Ulaşım Kolaylaştırıldı

Ak Parti en önemli icraatlarını ise ulaşım alanında gerçekleştirdi. Double yollar, tüneller yapan, Avrasya projesini, Marmaray projesini, İstanbul 3. Köprü projesini hayata geçiren Ak Parti ulaşımı ciddi ölçüde kolaylaştırmış ve başta İstanbul olmak üzere hızlı trenlerle tüm ülkenin ulaşım ihtiyacına deva olmuştur.