Ak Parti

Başbakan Binali Yıldırım “Düşük Profilli Başbakan” Tanımlasını Yapanları Utandırdığına Dair 8 Kanıt

Başbakan Binali Yıldırım
Başbakan Binali Yıldırım

Binali Yıldırım, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 3. Genel Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 27. Başbakanı. Herkes genel başkanımızdan “düşük profilli başbakan” olur beklentisine girmişken Sayın Binali Yıldırım çok geçmeden o düşüncelere sahip herkesi yerin dibine sokan icraatlarda bulundu.

Bir insanı önden yargılamayı çok seven muhalif kesimlerin yine baltayı taşa vurduğunu kanıtlarcasına bir içeriği sizler için hazırladık.

1- Halkıyla tam uyumlu bir başbakan olan Binali Yıldırım, çok kısa aralıklarla pek çok ekonomik gelişim paketlerini ardı ardına sıraladı.

Başbakan Binali Yıldırım

2- İsrail ile ilişkilerde aktif olması: Yeni gelecek olan başbakanın özellikle diğer ülkelerle olan sosyal ilişkilerde çok daha aktif olması bekleniyordu. Binali Yıldırım bütün bu özellikleri kendisinde toplamış bir lideri profili ile bu işin de üstesinden gelmeyi başardı.

Başbakan Binali Yıldırım

3- Ülke içi durumda aktif: Binali Yıldırım, sözlerini sakınmadan söyleyen bir başbakan profili çiziyor. Ülke ekonomisi ve politikası hakkında önemli atılımlar ve geliştirmeler her uyanılan yeni günde devam ediyor. Ülkedeki tüm olayları da yakından takip edebiliyor.

Başbakan Binali Yıldırım

4- Daha önce bakanlık yapmış olması: Daha önce Ulaştırma Bakanlığı görevi yürütmüş olması ve bu alanda da oldukça tecrübeli olması sebebiyle Binali Yıldırım’ ın başbakanlık görevi yapmasının halk tarafından desteklenmesi.

Başbakan Binali Yıldırım

5- Hastaneler, okullar açılması: Binali Yıldırım önderliğinde yapılmış olan toplantıda çevre ülkelere ve yardıma ihtiyacı olan Filistin’e özellikle de Gazze’ye bir hastanenin yaptırılması ve çocukların eğitimlerini sürdürmesi gerektiğini söylemesi.

Başbakan Binali Yıldırım

6- Donanımlı, kültürlü ve insancıl olması: Binali Yıldırım’ın devlet yönetimlerinde uzun süreli tecrübesinin bulunması ve bu alanda kendisini son derece geliştirmiş olması sayesinde atılımları hızlıca yapması.

Başbakan Binali Yıldırım

7- İş dünyası ile uyumu: İş adamları ve büyük şirketlerle ülkenin ekonomik açıdan gelişmesini sağlayacak adımları ortaklaşa atması. İş dünyasına verdiği müjdeli haberlerle beklentilerini memnuniyetle karşılanması.

Başbakan Binali Yıldırım

8- Anketler: Yapılan anketler neticesinde Binali Yıldırım’ ın memnuniyet anketinden açık ara farklı birinci çıkması.

Başbakan Binali Yıldırım