Ak İcraatlar Ak Parti

Devrim Gibi: Ak Parti Öncesi ve Sonrası 7 Ekonomik Gelişme

Ak Parti öncesi ve sonrası siyah ile beyaz gibidir. Ak Parti yokken ekonomik anlamda darboğaza giren Türkiye IMF başta olmak üzere birçok dünya ülkesine borcu varken Ak Parti’nin gelişinden sonra bu ivme tam tersine döndü ve ülkemiz hızla önemli ekonomiler arasına girdi.

Madem öyle bizler de bu gelişmeleri yakından araştıralım ve sizlerle paylaşalım istedik.

1- Borçlar büyük ölçüde azaldı: Geçtiğimiz yıllardan kalan Türkiye’nin borçları olarak bilinen borçların çok önemli bir kısmı Ak Parti döneminde kapandı ve Türkiye’nin kredi notları önceki yıllara göre büyük ölçüde yükseldi.

Ak Parti Öncesi ve Sonrası 7 Ekonomik Gelişme

2- Çok daha fazla ülkeyle ticari ilişkiler: Türkiye’nin 2002’ den önce çok az sayıda ülkeyle yapılan ithalat ve ihracatlar, Ak Parti’nin iktidara gelmesinden sonra kat kat arttı. Artık birçok ülke ile yakın ticari ilişkiler içerisinde bulunuyor ve taşımacılık yapıyoruz.

Ak Parti Öncesi ve Sonrası 7 Ekonomik Gelişme

3- Refah düzeyi: Refah düzeyinin de büyük ölçüde arttığını söylememiz mümkün. Halkın kalkınma seviyesi yükseldi, artık pek çok insan ortalamanın üzerinde bir yaşam sürüyor.

Ak Parti Öncesi ve Sonrası 7 Ekonomik Gelişme

4- Alım Gücü: Ülkenin alım gücü sürekli olarak yükseldi ve böylece Türkiye gelişmekte olan ülkeler seviyesinde ilk sıralarda bulunuyor. Alım gücünün yükselmesiyle birlikte, daha fazla bilimsel anlamda makineler ve elektronik aygıtlar da Türkiye pazarlarına girebildi.

5- Yerli üretim: Ekonominin kalkınmasıyla birlikte, devlet sermaye ihtiyacını büyük ölçüde karşılıyor. Bu sayede de ilk yerli üretim uçaklarımızı ürettik ve gün geçtikçe de piyasada çok daha aktif olmayı hedefliyoruz.

Ak Parti Öncesi ve Sonrası 7 Ekonomik Gelişme

6- Dünya pazarı: Eskiden çok daha pasif bir konumda olan Türkiye, Ak Parti’nin iktidara gelmesiyle birlikte artık dünyada bir önemli bir pazar olmaya başladı. Türkiye, adından özellikle Rusya ve Avrupa’nın önemli ülkelerinde sıklıkla söz ettiriyor.

ak-parti

7- İstihdam: Türkiye’de farklı iş kollarında yer almak isteyenler için devlet destekli krediler sağlandı ve böylece de halkın devlete olan güven duygusu arttı.

Ak Parti Öncesi ve Sonrası 7 Ekonomik Gelişme

Kısaca onlar konuştu Ak Parti yaptı. İstikrar sürdükçe ülkemiz büyümeye devam edecek. Bu gelişimin önünde hiçbir ülke duramaz. Yeterki biz birbirimize destek olmaya devam edelim.

Ak Parti öncesi ve sonrası hakkında bizim gözden kaçırdığımız, sizin farklı fikirleriniz varsa yorum kısmından bunları yorum olarak iletin.